Evakuatsiooniplaanide kujundusest

Evakuatsioonipaan ei pea olema igav ja märkamatu
Evakuatsiooniplaanide puhul ei kohta just sageli olukorda kus neid eksponeeritakse hoone kõige käidavamates kohtades. Ikka kipuvad nad jääma kuhugi varjulisse nurka või veel halvemal juhul kuskile kausta tolmu koguma. Kui vaadata nende väljanägemist ning kasutatud materjale siis ei ole just raske arvata miks see nii on. Nad lihtsalt ei sobi ruumi seinale mille iga detail on sisekujundaja poolt paika pandud.
Leiame, et see ei pea nii olema. Evakuatsiooniplaan mille eesmärgiks on tõsta hoones viibivate inimeste turvalisust on tõhus ainult siis kui see on kergesti märgatav, loetav ning arusaadav. Samuti võiks selle välimus olla selline, et ta kutsuks inimest endaga tutvuma. Peamiselt mustvalgelt kujundatud plaan ei ole just kõige atraktiivsem. Samas ei saa tuua arusaadavust ohvriks disainile mis kipub aeg-ajalt juhtuma.
Oleme sadade evakuatsiooniplaanide koostamise käigus aru saanud, et evakuatsiooniplaan võib peale funktsionaalse olemise olla ka ilus. Samuti seda, et iga hoone evakuatsiooniplaani koostamisel tuleb arvestada konkreetse hoone eripärasid.

Järgnevalt on mõned näited meie poolt tehtud töödest.Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: